Stranky pro poteseni

O devatenáct miliónů korun připravil své zákazníky majitel prodejny ojetých mercedesů Vít Študlar. Šestatřicetiletého podnikatele z Plzně zatkla nyní policie ve Spojených státech amerických, kde se skrýval před spravedlností. Uprchl v roce 2005, kdy měl nastoupit do výkonu trestu. Za zpronevěru si má za mřížemi odsedět sedm let.

Jistě, pane ministře (Yes, Minister)

Jistě, pane ministře (Yes, Minister)

Jistě, pane premiére (Yes, Prime Minister)

- satirické komediální seriály VB 1980-1984, 1986-1987

 

Hrají:

Paul Eddington (ministr/premiér Jim Hacker) – Viktor Preiss

Nigel Hawthorne (Sir Humphrey Appleby) – František Němec

Derek Fowlds (Bernard Woolley) – Lukáš Vaculík

a další …

 

Zvuky ke stáhnutí:

 

Zvuky 01-09: jiste-pane-premiere.zip (11,01 MB), obsahuje např.:

 

Já musím sedět proti záchodkům! – Co vám na to radí lékař?

Bernarde, posadíte Dorothy zpátky do její kanceláře. – To jí mám odnést na rukou?

Celé roky se snažím, abych se té bláznivé ženské zbavil.

… tak jsem ovšem hovořil ve smyslu celkové kumulativní zátěže z globálního pohledu. Nikoli s ohledem na jisté individuální a v podstatě anomální pravomoci. Popravdě řečeno a logicky vzato nejsou v souladu ani harmonii se širokým spektrem prolínajících se a neoddělitelných funkcí a konečně lze o nich říci, že na onen post kladou nadměrnou a neúměrnou zátěž zejména uvážíme-li je ve vztahu k relativně marginálním výhodám té jejich celkové centralizace. – Vy byste zastal Humphreyho práci…

Nedal se zastavit. – Proč ne? – Je větší než já. – Přerušte přístup z Úřadu vlády. – Jak? – Zamkněte spojovací dveře. – On má klíč. – Tak mu klíč odeberte. – A jak to mám provést? Řekněte si mu o něj. – To si mu řekněte sám!

Přijdu tak jako tak! Ty malá kryso…

Musím velice důrazně nesouhlasit se zavedenými praktikami, jež uvalují tvrdá a neobhajitelná omezení týkající se vstupu i odchodu vysoce postavených pracovníků státní správy a jež se vší pravděpodobností, pokud se v těchto praktikách bude pokračovat, přivodí přiškrcení veškerých komunikačních kanálů a mohou dokonce i kulminovat stavem rozvinuté organizační atrofie a nezvratné administrativní paralýzy, což může vyústit ve faktickou nemožnost promyšleně a koordinovaně konat vládní funkce ve službách jejího veličenstva Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. – Čili nemáte klíč…

 

Všechny tyto zvuky pocházejí z dílu 4 - Klíč z Jistě, pane premiére.

DVDčka se superkvalitní nahrávkou obou těchto seriálů vyrobili f_plechovka a magoreska, poskytl mi je Elden. Všem díky!

Několik obrázků:

 
Bývalý taxikář Študlar podle verdiktu soudu uzavřel v letech 1996 až 1998 celkem 86 smluv o zprostředkování prodeje osobních aut, ta prodal, ale peníze si ponechal pro svou potřebu. Svěřená vozidla prodával od 50 tisíc do 600 tisíc korun.